Vystant grožio verslą kyla daugybė klausimų, o mokesčiai ir mokesčių formos neretai tampa iššūkiu bei dideliu galvos skausmu. Grožio meistrai dažniausiai renkasi šias 3 populiariausias mokestines formas: verslo liudijimas, individuali veikla ir mažoji bendrija. Dalinuosi informacija ir pagrindiniais faktais, kurie padės nuspręsti, kokia veiklos formą yra jums tinkamiausia.
Kada verta rinktis verslo liudijimą?
Verslo liudijimą verta rinktis tada, kai tiksliai žinote dienas, kuriomis dirbsite salone, nes šias dienas turėsite įrašyti verslo liudijime. Pasirinkus šią mokestinę formą pagrindinė problema, kad negalėsite priimti neplanuotų klientų. Tai reiškia, kad tokią verslo formą pasirinkę grožio meistrai netenka spontaniškos galimybės užsidirbti, nebent jūsų nurodytą darbo dieną sėdėsite salone ir netikėtai užsuks klientas, kurį galite čia ir dabar aptarnauti.
Bene didžiausias verslo liudijimo privalumas yra tai, jog buhalterinė apskaita nesudėtinga, tad tą galėsite atlikti pačios – jums nereikės samdyti buhalterio. Mokesčius turite sumokėti iš anksto už visą verslo liudijimo laikotarpį, bet neturėsite socialinių garantijų. Štai ir pagrindinis šios verslo formos trūkumas.
Grožio meistrai, kurie dirba pilnu etatu kitame darbe, o grožio verslas yra jų papildoma veikla ar pomėgis, nešantis papildomas pajamas, labiausiai linkę rinktis būtent šią verslo formą. Be to, jūs galite uždirbti tik iš verslo liudijime nurodytos veiklos, o tai reiškia, kad negalite užsidirbti iš prekybos grožio produktais. Taigi ši veiklos forma patogiausia jau dirbantiems pilnu etatu, kai grožio paslaugų teikimas yra tik papildoma veikla.
Kodėl verta rinktis individualią veiklą?
Grožio meistrai, kuriems jų grožio verslas yra pagrindinis ar vienintelis pajamų šaltinis, renkasi dirbti pagal individualios veiklos pažymą. Tokiais atvejais ši verslo forma labiausiai ir tinka. Ją taip pat verta rinkti tarpusavyje derinant kelias veiklas. Skirtingai nei verslo liudijimas individualios veiklos pažyma suteikia socialines garantijas, pavyzdžiui, motinystės atostogas.
Ši forma tinka ir tada, kai negalite tiksliai pasakyti, kokiomis dienomis dirbsite salone, nes galbūt dirbate itin lanksčiu grafiku ar neturite nuolatinio klientų srauto. Buhalterinė apskaita nesudėtinga, todėl ją galėsite vesti pačios. Visai kaip ir dirbant su verslo liudijimu čia taip pat nesate įpareigotos samdytis buhalterio.
Kiekvienam klientui privalėsite išrašyti sąskaitą – faktūrą. Skamba komplikuotai? Nesijaudinkite. Pakaks vieną kartą susikurti norimą šabloną, o toliau reikės tik keisti klientų duomenis. Tai nėra taip sudėtinga!
Be to, iš uždirbtų pajamų galėsite atimti NET 30 % išlaidų be sąskaitų rinkimų ir vargo, o apskaičiuotus mokesčius mokėsite prieš deklaruodamos pajamas. Tada beliks tik atsidėti mokesčiams skirtą sumą ir ją sumokėti metų pabaigoje.
Kam geriausia rinktis mažąją bendriją?
Šią verslo formą verta rinktis toms, kurios yra tikros barbės devyndarbės: teikia grožio paslaugas, turi elektroninę parduotuvę, prekiauja grožio priemonėmis ar yra grožio salono savininkės. Po šia veiklos forma galite sutalpinti daug skirtingų sričių.
Grožio meistrai, pasirinkę tokią verslo formą, turi žinoti, jog mažosios bendrijos apskaita yra sudėtingesnė. Galbūt jums prireiks ir buhalterio. Mažosios bendrijos steigimas ir uždarymas taip pat reikalauja tam tikrų žinių bei papildomų išlaidų. Šią verslo formą geriausia rinktis, jei siekiate plėsti grožio verslą ir norite nuversti kalnus, bet jei norėsite pasinaudoti visomis šios mokestinės formos teikiamomis naudomis bei išvengti rizikų, iš anksto numatykite biudžetą buhalteriui. Tai sutaupys daug laiko ir nervų!