Apie mane

Esu grožio ir solo verslo edukatorė, projektų bei elektroninės prekybos vystytoja, gyvų ir nuotolinių konferencijų organizatorė, turinti daugiau nei 15 metų darbo patirtį grožio sektoriuje. Grožio meistrų verslumas – šiuo metu mano itin aktyviai plėtojama sritis.  

Iki šiandienos ėjau nuolat vedama entuziazmo, su didele meile darbui bei žmogui. Dalyvavau galybėje projektų, kuriose įgijau praktinės patirties ir sustiprinau savo kompetencijas: komandinio darbo, planavimo, psichologijos, procesų valdymo bei verslumo. Nuolatinis tobulėjimas atvedė į žinių gausą, kuomet negaliu susiturėti, nes taip gera dalintis! Mano didžiausias veiklos pasitenkinimo rodiklis  kitų solo verslų ar grožio meistrų sėkmės istorijos, prie kurių teko prisiliesti, sustiprinti, įkvėpti ir parodyti tiesesnį kelią.

Savo karjeros kelionę pradėjau nuo teatro studijų, kurios man atvėrė neįkainojamas bendravimo, pajautimo ir psichologijos sritis. Šiandien dirbdama su klientais neretai išgirstu klausimą: kaip man pavyko taip greitai suprasti jų pagrindinę problemą? Atsakymas paprastas: jų nusakytas išeities įvykių paveikslas ir mano pačios solo verslo kelionės patirtis jas taip aiškiai iškristalizuoja, kad iškart randame spendimo būdus, naujus veiklos kelius ir strategijas, kaip turi būti ugdomas verslumas.

Po pirmųjų studijų supratau, jog iš teatro gausos ir skanios duonos nesulauksiu. Tuomet atsigręžusi į save ir pagalvojusi, kokia aistra aš dar mėgaujuosi kasdienybėje, atradau, jog tai yra grožio tema. Pamenu, kaip dar dvidešimties lankant teatrus, stovint scenoje, domintis menais, literatūra atkakliai ieškojau atsakymų tarp vidinio ir išorinio grožio balanso. Jau tada išsigryninau, jog tik harmonijos paieška mus atveda į pilnatvės jausmą, kuomet išpuoselėta ir žmogaus siela, ir patraukliai pasirūpinta kūnu.

Taip mano kelyje atsirado kosmetologija. Ji užvaldė mane taip fanatiškai, jog į tai investavau kiekvieną laisvesnių pinigų sumą, kiekvieną minutę, kiekvieną akimirką. Dar nebaigus studijų buvau pakviesta dėstyti Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Tiesa, jau buvau laimėjusi pirmuosius vizažo konkursus. Po to sekė trenerės pozicija ruošiant studentes ir grožio meistres, o neužilgo – teisėjos pozicija Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose. Ši kelionė truko apie aštuonerius metus, kai vieną dieną supratau, jog šioje srityje viską nuveikiau. Gaila, tuomet nebuvo mentorių, kurių pagrindinė tema – verslumas ir jo ugdymas, tačiau taip turėjau progą savo patyrimais ir klaidomis patirti proveržį ir netektis.

Šios kelionės metu gavau švietimo vadybos magistro laipsnį turėdama aiškų tikslą dėstyti ir mokyti grožio meistrus pasitelkiant moderniausias edukologijos žinias, kuriant akademiją pagal kompetencijų žemėlapius ir, žinoma, sukuriant aukštą mokymų kokybę. Natūralu, jog iš supančios aplinkos vis dažniau sulaukdavau klausimų apie individualius mokymus. Taip gimė makiažo kursai, antakių dizaino ir architektūros, blakstienų ir antakių laminavimo mokymai. Po to sekė pranešimų skaitymas konferencijose, kurios natūraliai parodė poreikį, jog grožio meistrui ir solo verslui ne visada sėkmės rodiklis yra kokybiškai atliekamos paslaugos. Didelę įtaką turi savęs pozicionavimas, procesų valdymas, planavimas, verslumas ir kitos kompetencijos. Taip gimė konsultacijos, mentorystės kelionės ir integravosi „Mastermind” metodas su verslumo kapsulėmis grožio meistrams ir grožio salonų vadovams.

Vis dažniau tenka konsultuoti ir kitų sričių solo verlus: elektroninės prekybos, fotografus, virtualius asistentus, floristus, renginių organizatorius, mados ir papuošalų gamintojus, koučerius ir kitų sričių laisvai samdomus specialistus. Norint pritraukti ar išlaikyti klientus, kiekvienoje solo verslo srityje šiandien pagrindinis vertę kuriantis instrumentas yra nuolat stiprinamas verslumas.

Noriu daugiau atiduoti savęs, matyti didesnę prasmę grožio sektoriuje, kelti grožio meistrų ir salonų prestižą, dalintis savo patirtimi.

Taip natūraliai susiformavusi skirtingų sričių veikla mane pačią užaugino, o patirčių gausa skatina dalintis. Juk ne veltui sakoma: dalyba yra daugyba!  

Vilija Šeputienė